UPANJE ZA PARE, KJER JE PRISOTEN ADHD

izobraževanje za psihoterapevte in svetovalce (ter strokovnjake sorodnih področij), ki delate s pari, kjer je prisoten (ne)diagnosticiran ADHD

Izobraževanje bo vodila EFT terapevtka, supervizorka in trenerka Alexine Thompson-de Benoit iz Švice.

Alexine Thompson-de Benoit je magistra klinične psihologije in licencirana zakonska in družinska terapevtka. Je trenerka EFT za Švico in se že vrsto let posebej zanima za ADHD, saj se je naučila prepoznati znake odnosa, na katerega vpliva ADHD, pri vedno več parih. Z navdušenjem pomaga takšnim parom, da s pomočjo uporabe EFT zemljevida (EFT roadmap) razvijejo sočutje drug do drugega in spoznajo, da sta oba partnerja v resnici žrtvi te diagnoze.

ADHD je motnja, ki prizadene izvršilni del možganov, ki med drugim upravlja naš delovni spomin, zmožnost osredotočanja, sposobnost načrtovanja, organiziranost, dokončanje začetega in uravnavanje čustev. Za posameznike, prizadete z ADHD, lahko te težave pomenijo resnično oviro na številnih področjih življenja, vključno z njihovimi odnosi.

Raziskave kažejo, da imajo ti posamezniki na splošno manj zadovoljujoče (partnerske) odnose.

Neredko se zgodi, da ljudje dolga leta živijo brez prepoznane motnje – vse do pozne odraslosti, do takrat pa je lahko njihov partnerski odnos že močno prizadet. Njihovi partnerji se pogosto pritožujejo, da jim partnerji z ADHD ne posvečajo dovolj pozornosti, da so neorganizirani, nedosledni, čustveno nestabilni in nezanesljivi.

Partnerji oseb z ADHD se pogosto se počutijo pozabljene in nepomembne ter na koncu nosijo velik del bremena, medtem ko se pritožujejo, obtožujejo in kritizirajo svojega partnerja z ADHD. To je močno boleče za partnerja z ADHD. In tudi to močno vpliva na partnerski odnos – oz. na dinamiko v njem.

Zavedanje, da ima ADHD izjemno pomembno vlogo v dinamiki partnerskega odnosa (če ga ima eden od partnerjev), je ključnega pomena za preoblikovanje jeze in zamer do partnerja z ADHD, v empatijo in razvoj strategij za boljše obvladovanje njenega vpliva in enotnost obeh partnerjev v boju proti njej.

V tem seminarju si bomo ogledali različne manifestacije ADHD v partnerskem odnosu in njihov vpliv na čustva obeh partnerjev, ter na partnerski odnos. Naučili se bomo slediti konfliktnemu ciklu, ki se dogaja v odnosu – na katerega vpliva ADHD, ne da bi patologizirali. Naučili sem bomo poiskati pogostokrat presenetljiva ranljiva čustva, ki jih partnerji z ADHD lahko tako dobro skrivajo, pod svojimi preživetvenimi strategijami.

Prikazani bodo posnetki partnerske terapije s pari z ADHD in partnerske terapije s pari brez ADHD, ki delijo svoje čustvene izkušnje v odnosu.

Cena celodnevnega izobraževanja: 110 evrov (zgodnja cena do 10. 9. 2024), 130 evrov (redna cena, od 10. 9. naprej)

Kje: izobraževanje bo potekalo na Zoom

Kdaj: sobota, 28. september, med 9.00 in 15.00 uro.

Izobraževanje bo potekalo v angleškem jeziku, brez simultanega prevoda.

Poleg partnerskih terapevtov/terapevtk, ste prisrčno dobrodošli tudi individualni psihoterapevti/psihoterapevtke, ki delate s posamezniki, ki imajo ADHD ali so v partnerskem odnosu z osebo, ki ima ADHD. Dobrodošli pa ste tudi specializanti/specializantke (različnih psihoterapevtskih pristopov) in strokovnjaki sorodnih področij (socialni delavci/delavke, psihologi/psihologinje, psihiatri/psihiatrinje idr.), ki vas delo s pari zanima.

Prijave in informacije na: info@varna-baza.si ali primoz.seme@varna-baza.si

Mesto na izobraževanju si rezervirate ob plačilu kotizacije na TRR Inštituta VARNA BAZA (Mlinska pot 20, 1231 Ljubljana, DŠ 98581686):  SI56 6100 0001 2107 208 (Delavska hranilnica).

Lepo vabljeni. 🙂

Naročite se na novice:

S klikom na gumb potrjujete prijavo na naše novice. Obdelava podatkov poteka v skladu z našo politiko zasebnosti.

Varna Baza © 2023 Vse pravice pridržane.

Made with ⚝ by Starfiniti d.o.o.